Przejdź do treści

Sami swoi. Początek | oficjalny teaser – NEXTFILMPL

  „Sami swoi. Początek” to najsłynniejszy sąsiedzki spór w polskim kinie – Pawlak kontra Kargul. Jesteście ciekawi.. kto zaczął? Dowiedzie się tego na dużym ekranie już od 16 lutego 2024 roku. Prezentujemy pierwszy teaser komedii. SUBSKRYBUJ KANAŁ: https://goo.gl/2iy145, aby nie ominąć nowych materiałów o filmie!

  W tej części historii dwóch rodzin cofamy się do dzieciństwa i młodości uwielbianych bohaterów – poznamy wydarzenia, które miały miejsce zanim przenieśli do nowej, powojennej Polski. To właśnie ten rozdział opowieści miał powstać jako pierwszy, jednak nie sprzyjały temu okoliczności polityczne lat. 60-ych.

  Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

  Autorem scenariusza filmu „Sami swoi. Początek” (na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”), podobnie jak wszystkich innych części sagi, jest Andrzej Mularczyk. Tworząc go, inspirował się prawdziwymi wydarzeniami i historią własnej rodziny. Pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka był jego stryj.

  Obserwuj:
  IG ➡ https://www.instagram.com/samiswoi.poczatek/
  FB ➡ https://www.facebook.com/samiswoipoczatek/

  Obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka)

  Reżyseria: Artur Żmijewski
  Zdjęcia: Piotr Śliskowski
  Scenariusz: Andrzej Mularczyk
  Reżyser castingu: Piotr Bartuszek
  Scenografia: Ryszard Melliwa, Marcin Dyakowski
  Dekoracja wnętrz: Radosława Burdzy
  Kostiumy: Emilia Czartoryska
  Charakteryzacja: Pola Guźlińska
  Montaż: Jarosław Barzan
  Dźwięk: Dariusz Stanek, Przemysław Kamieński
  Muzyka: Paweł Lucewicz
  Producent wykonawczy, kierownik produkcji: Krzysztof Łojan
  Producent: Tomasz Kubski, Mikołaj Fajks
  Produkcja: CK Dezerterzy
  Koprodukcja: TVN Warner Bros Discovery, NEXT FILM
  Partner: Województwo Świętokrzyskie
  Dystrybucja: NEXT FILM

  źródło: youtube/ NEXTFILMPL

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *