Przejdź do treści

How to Have Sex (2023) teaser PL, w kinach od 24 listopada – GutekFilm

  Sprawdź seanse i kup bilet do kina: https://bilety.gutekfilm.pl/movies/15846
  Zapisz się do newslettera GF: https://gutekfilm.pl/?#newsletter

  Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszającego coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?

  „How to Have Sex” w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok „Aftersun” i „Poprzedniego życia” jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia”: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich straciła wreszcie dziewictwo. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

  Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial „Wiedźmin”, film „Perswazje”), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. „How to Have Sex” jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

  ——————————————————————————————–

  Reżyseria: Molly Manning Walker
  Występują: Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake
  Kraj produkcji: Wielka Brytania
  Rok produkcji: 2023
  Język oryginalny: angielski
  Gatunek: dramat
  Czas trwania: 98 min.

  źródło: youtube/ GutekFilm

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *