Rewitalizacja Parku Lotników na Osiedlu Stałym w Jaworznie jest możliwa – dlaCiebietv

Rewitalizacja Parku Lotników na Osiedlu Stałym w Jaworznie będzie możliwa, jeżeli ten projekt wygra w JBO 2024. Pomysłodawcy chcą, aby park na nowo tętnił życiem.

Rewitalizacja Parku Lotników na Osiedlu Stałym w Jaworznie jest możliwa, a to za sprawą Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Mikołaj Synowiec to jeden inicjatorów pomysłu i wnioskodawca.

Park Lotników to temat, który nie schodzi z ust mieszkańców Osiedla Stałego. Od wielu lat trwają dyskusje na temat możliwej modernizacji. Wiele osób domaga się od dawna przywrócenia świetności tego miejsca. Wydaje się, że teraz jest na to największa szansa.

Projekt zakłada gruntowną modernizację ścieżek, ławek oraz oświetlenia, aby było bezpiecznie i przyjemnie. Ponadto ma powstać nowe miasteczko rowerowe, w miejscu starego, aby dzieci znowu mogły uczyć się podstaw ruchu drogowego, a także zdawać na kartę rowerową. W planach jest również stacja rowerowa, nowoczesny park do street workoutu, a w miejscu dawnego amfiteatru miałyby powstać ławki i altanki do tzw. zielonej strefy rekreacji.

Projekt w swoim założeniu zdecydowanie odmieniłby oblicze tego miejsca.

CHCEMY ŻEBY TO MIEJSCE TĘTNIŁO NA NOWO ŻYCIEM – MÓWI MIKOŁAJ SYNOWIEC

Jest to jeden z dwóch wniosków, które walczą o pieniądze z największej puli.

Jeżeli więc projekt ma się ziścić, to trzeba na niego oddawać głosy.
Głosowanie na wnioski rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 21 sierpnia 2023 roku.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

źródło: youtube/ dlaCiebietv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *