Porozmawiajmy o Jaworznie: Osiedle Stałe jest cudowne, ale nie bez wad – mówią mieszkańcy – dlaCiebietv

Mieszkańcy chwalą sobie życie na Osiedlu Stałym, szczególnie odpowiada im bliskość wielkiego parku. Zauważają jednak kłopot m.in. z dzikami, czy bezdomnymi. Ciekawostką jest, że niektórzy mieszkańcy czują się bezpiecznie, a inni wręcz przeciwnie.      

Osiedle Stałe w Jaworznie to kolejne duże osiedle, które gromadzi kilka tysięcy mieszkańców naszego miasta. Jak więc się na nim żyje?  

Zdecydowana większość naszych rozmówców, bez względu na wiek, stwierdza, że na osiedlu mieszka się dobrze i jest ono cudownym miejscem. Hasło „bardzo dobrze” padało z ust wielu naszych rozmówców. Uważają, że osiedle jest spokojnym i cichym miejscem, bardzo przyjaznym dla mieszkańców, które jest czyste i zielone. Park Lotników także odgrywa dla wielu osób istotną rolę, część zauważą jednak, że przydałaby się jego rewitalizacja. Niektórzy zwracali uwagę, że osiedle jego swego rodzaju enklawą, gdzie wszystko jest, niczego nie brakuje, a każdą potrzebę można w miarę blisko zaspokoić. Dodatkowo uważają, że jest to bezpieczne miejsce do zamieszkania.

Nie zabrakło jednak i minusów. Do największych należą zdecydowanie dziki, które można spotkać na każdym kroku i są one dla wielu osób problematyczne. Ponadto niezadbane wiaty śmietnikowe, duży ruch samochodowy, czy głośne zachowanie właścicieli garaży. Co ciekawe, padły także stwierdzenia, że na osiedlu brakuje patroli policyjnych oraz punktów usługowych. Kłopotliwi są także bezdomni. 

Podsumowując można uznać, że mieszkańcy Osiedla Stałego w Jaworznie są zadowoleni z miejsca, w którym przyszło im żyć. Wystarczyłoby niewiele, aby osiedle stało się dla nich wręcz idealne. 

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

źródło: youtube/ dlaCiebietv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *