Przejdź do treści

Wygodne łóżko do małej sypialni

  Nikogo nie trzeba przekonywać, że jakość snu wpływa na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Jak więc zadbać o komfortowy nocny odpoczynek? Bez wątpienia najważniejszą kwestią jest łóżko, a właściwie materac. To on zapewnia nam optymalne warunki do głębokiego relaksu, a tym samym regeneracji sił po intensywnym dniu. Do niedawna jeszcze nie przywiązywaliśmy zbyt dużej wagi do rodzaju łóżka. Dziś świadomość w tym zakresie znacznie wzrosła, dlatego staramy się dobierać materace dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jakie rozwiązania wybrać do małej sypialni?

  Łóżko rozkładane

  Nie zawsze możemy pozwolić sobie na duże łóżko, które nie wymaga codziennego składania i rozkładania. Z taką sytuacją mamy do czynienia przede wszystkim w niewielkich sypialniach. Rozwiązania tego kłopotu są co najmniej dwa. Pierwszym jest zakup kanapy z pojemnikiem na pościel. Tu jednak mamy znacznie ograniczone możliwości w zakresie doboru materaca. Jest on standardowy i jego zmiana jest niemożliwa.

  Drugą opcją jest tak zwane łóżko składane do ściany. Nie wymaga zbyt dużego zaangażowania z naszej strony – przed snem wystarczy opuścić stelaż z materacem na ziemię, a rano z powrotem go podnieść. To nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, w którego zakupie pomoże kredyt gotówkowy.

  Materac

  Skoro na początku napisaliśmy, że ogromną wagę należy przywiązać do materaca, skupmy się na tym elemencie. Zapewne znacie klasyczne materace piankowe, które należą do najpopularniejszych, a jednocześnie najtańszych. Mowa oczywiście o wersjach podstawowych, bez dodatkowych funkcji. Inną opcją jest materac sprężynowy, szczególnie w wersji kieszeniowej, w której każda sprężyna znajduje się w osobnym pokrowcu materiałowym.

  Opcją nowoczesną i polecaną każdemu – bez względu na wiek, czy stan zdrowia jest hybryda. Jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie różne funkcje. W tym przypadku chodzi o najlepsze właściwości materaców piankowych oraz sprężynowych. Zapewnia doskonałe podparcie ciała, jest hypoalergiczny, a do tego dostosowuje się do pozycji osoby śpiącej. Co więcej – eliminacja drgań jest idealnym rozwiązaniem dla par, gdy partner śpi niespokojnie.

  Jak wybrać rozmiar łóżka i materaca?

  Wiedząc już, że dysponujemy ograniczoną przestrzenią w sypialni, musimy zadbać o właściwy rozmiar łóżka. Większego problemu nie ma w przypadku osób samotnych. Inaczej natomiast wygląda sprawa, gdy łóżko dzieli para. Wówczas jego minimalny rozmiar powinien wynosić 140 cm. Można oczywiście decydować się na nieco mniejszy model, jednak to pogorszenie komfortu snu.

  Pamiętajcie jednak, że wcześniej podane wymiary to jedynie materac. Należy dodać do tego co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów na ramę. Aby ergonomicznie zaprojektować małą sypialnię, możecie skorzystać także z opcji zamówienia łóżka na wymiar. Wówczas stolarz dostosuje wielkość mebla do rozmiarów sypialni i materaca. Kredyt gotówkowy pomoże wam w sfinansowaniu dodatkowych wydatków.

  wycieraczki samochodowe

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *