Przejdź do treści

Propaganda sukcesu za Gierka. Telewizyjna manipulacja w PRL. Anatomia kłamstwa. – Powojnie

  Hej, w tym odcinku serii Powojnie wracam do historii Polski i zagadnienia, które wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie w nawiązaniu do współczesnych czasów. Na czym polegała propaganda sukcesu w okresie rządów Edwarda Gierka? Jakimi posługiwała się środkami, a także kto za nią odpowiadał? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź w najnowszej odsłonie mojej serii.

  W przeciwieństwie do czasów Władysława Gomułki jego następca na stanowisku pierwszego sekretarza KC PZPR Edward Gierek uznał, że należy w dużym stopniu możliwości telewizji do głoszenia propagandy. Głównym programem informacyjnym był Dziennik Telewizyjny emitowany sześć dni w tygodniu o godzinie 19:30. Każde wydanie rozpoczynało się w zasadzie od tego samego: gdzie i z kim spotkał się tego dnia przywódca PRL. W pozostałych materiałach dziennikarze informowali o sukcesach gospodarczych kraju.

  W propagandę sukcesu wpisane były też produkcje rozrywkowe, seriale, a także filmy długometrażowe.

  Więcej na ten temat w najnowszym odcinku!

  Większość zdjęć wykorzystanych w filmie pochodzi z domeny publicznej.

  Bardzo dziękuję za wsparcie w serwisie patronite! Dzięki przekazanym środkom wkrótce wydam drugą książkę. Być może zdążę jeszcze przed świętami 😉

  https://patronite.pl/powojnie

  A teraz zapraszam do oglądania!

  źródło: youtube/ Powojnie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *