Przejdź do treści

Wiozła koleżankę na kierownicy roweru. Jazda zakończyła się pod kołami auta. – Niezależny Serwis Wiadomości

  Wioząc koleżankę na kierownicy rowerem wjechała pod samochód.

  Tragicznie mogła zakończyć się rowerowa przejażdżka dwóch nastolatek, które we dwie poruszały się jednym rowerem po chodniku. 12-latka wiozła starszą koleżankę… na kierownicy. Gdy zjechały z chodnika, wpadły wprost pod koła Renault. Na szczęście, skończyło się jedynie na lekkich otarciach. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
  Do zdarzania doszło w piątek (13 października) około godziny 14:00 na ulicy Matysiaka w Krasnymstawie. 12-latka postanowiła przejechać się rowerem razem ze swoją 13-letnią koleżanką.

  Młode krasnostawianki wpadły na pomysł, żeby przejechać się jednym rowerem. 12-latka wiozła starszą koleżankę na kierownicy swojego roweru. Poruszały się chodnikiem. Gdy dojeżdżały do skrzyżowania ulicy Matysiaka z ulicą Pocztową nie zachowały ostrożności i wjechały wprost przed wyjeżdżający z ul. Pocztowej samochód Renault Trafic.

  Kierujący pojazdem mężczyzna wykazał się czujnością i szybką reakcją. To jednak nie wystarczyło, by uniknąć zderzenia. Dziewczyny upadły na jezdnię. Na miejscu pojawiła się karetka, która przewiozła jedną z nich do szpitala. Na szczęście skończyło się na kilku otarciach i siniakach.

  Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy Renault – był trzeźwy. Nastolatki zostały natomiast przekazane pod opiekę rodziców. Informację w tej sprawie policjanci przekażą do sądu z wydziału rodzinnego i nieletnich.

  Apelujemy do wszystkich rowerzystów o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Do rodziców i opiekunów młodych cyklistów apelujemy o zwiększenie nadzoru i czujności nad swymi pociechami, które jeżdżą rowerami. Sytuacje, które mogą spotkać rowerzystów bywają czasem niebezpieczne i nieprzewidywalne. Dlatego też zadaniem rodziców i opiekunów jest ciągłe wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa i kontrolowania zachowań na drodze.

  Wszystkim rowerzystom przypominamy, że zabronione są:

  jazda rowerem po chodniku,
  przewożenie osób na kierownicy/ramie roweru,
  jazda obok innego uczestnika ruchu drogowego,
  jazda bez trzymania kierownicy oraz bez trzymania nóg na pedałach,
  czepianie się innych pojazdów,
  jazda po zmroku i w tunelu bez włączonych świateł (białe z przodu, czerwone z tyłu),
  wjeżdżanie na drogę z pierwszeństwem bez uprzedniego sprawdzenia, czy manewr ten jest dozwolony i bezpieczny.

  źródło: youtube/ Niezależny Serwis Wiadomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *