S1 Kosztowy – Bielsko-Biała, odcinek III Dankowice – Bielsko-Biała – SIERPIEŃ 2023 [DRON][4K] – Beskid Air

Sierpień upłynął przede wszystkim pod znakiem dużych utrudnień drogowych na ul. Wyzwolenia w bielskim Hałcnowie, gdzie została wprowadzona tymczasowa jednokierunkowa organizacja ruchu. Niemniej jednak poza tą niedogodnością prace na terenie budowy postępują w bardzo obiecującym tempie. Zapraszam do oglądania najświeższego odcinka relacji z budowy!
Polecam oglądanie materiału w rozdzielczości 4K!

•W rejonie Węzła Suchy Potok/Hałcnów trwają prace dotyczące budowy łącznicy dla kierunku Cieszyn-Żywiec. Prawdopodobnie w wyniku zintensyfikowanych opadów deszczu na ścianie łącznicy doszło do osunięcia się ziemi.
Prace na powstających obiektach w rejonie węzła cały czas trwają. Na dotychczas istniejącym zakręcie w ciągu drogi S1 rozpoczęły się prace związane z budową łącznicy na kierunku Cieszyn-Żywiec, po zakończeniu której zostanie poprowadzony ruch drogi S1 do czasu zakończenia budowy węzła.

•Jak wspomniano we wstępie, na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej wprowadzony został ruch wahadłowy kierowany w zależności od pory dnia ręcznie lub sygnalizacją świetlną. Jak nietrudno było przewidzieć, takie rozwiązanie w godzinach szczytu (i nie tylko) generuje olbrzymie korki w Hałcnowie i okolicach. Samo zwężenie powstało w związku z budowanym w tym miejscu by-passem, na który za kilka(naście) tygodni zostanie przeniesiony ruch z ul. Wyzwolenia. Ten manewr pozwoli na rozpoczęcie prac nad estakadą w ciągu ul. Wyzwolenia, która przebiegać będzie nad przyszłą drogą S1.

•Na odcinku za ul. Wyzwolenia pojawiło się paręset metrów nawierzchni bitumicznej na obu jezdniach.

•W rejonie ul. Taterniczej w Bielsku-Białej trwają przygotowania do budowy obiektu mostowego MS-48, zazbrojony i zalany betonem został teren pod podpory.

•Zauważalne postępy można także odnotować w rejonie ul. Pisarzowickiej w Janowicach.

•Ul. Pielgrzymów w Starej Wsi na odcinku przecinającym się z budową została zamknięta dla ruchu.

•W rejonie ul. Bestwińskiej w Starej Wsi wykonano ustrój nośny na jednej z jezdni obiektu MS-44.

•Na węźle Stara Wieś nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Budowane od kilku tygodni rondo zostało oddane do użytku, co pozwoliło na zlikwidowanie działającego dłuższy czas by-passa i obecnie ruch odbywa się płynnie dwukierunkowo.

•Nad ul. Młyńską w Dankowicach (na miniaturze filmu) powstała konstrukcja przypominająca tunel, nad którą zostanie poprowadzona droga ekspresowa. Obecnie jest ona powoli zasypywana powoli ziemią aż do poziomu budowanej drogi ekspresowej.
Natomiast w sąsiedztwie ul. Mickiewicza w ostatnich dniach rozpoczęło się betonowanie podpór pod estakadę.

Według informacji inwestora z 18 sierpnia, zaawansowanie rzeczowe sięga 40%, mostowe 43%, drogowe 24%.

•Przemieszczający się na mapie kursor oddaje przybliżoną pozycję drona w danym momencie filmu.
============================
Music by Envato Elements

źródło: youtube/ Beskid Air

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *