RZESZÓW – ZOBACZ JAK ZMIENIŁ SIĘ KRAJOBRAZ | PORÓWNANIE ZDJĘĆ LOTNICZYCH Z 1944 Z AKTUALNYMI – OnGeo

Zobacz, jak bardzo Rzeszów zmienił się w ciągu 80 lat! Filmik przedstawia porównanie zdjęć lotniczych z 1944 roku z aktualnymi zdjęciami lotniczymi. Obejmuje on różne miejsca miasta Rzeszów, w tym wiele z jego okolic. Przedstawione w filmie zdjęcia zostały wykonane przez luftwaffe w trakcie II Wojny Światowej i pokazują, jak obszar miasta wyglądał przed dziesiątkami lat.

0:07 Rzeszów
0:17 Stare Miasto
0:34 Cmentarz Wilkowyja, Osiedle Lwowskie
0:43 Rzeszów południe
0:52 Rzeszów zachód
1:01 Lotnisko Jasionka

Chcesz poznać historię Rzeszowa i jego okolic? W filmie zaprezentowane są unikalne zdjęcia lotnicze z okresu II Wojny Światowej, a także aktualne zdjęcia lotnicze. To idealna okazja, aby poznać nieznane aspekty historii miasta i zobaczyć, jak bardzo się zmieniło.

Jeśli chcesz samodzielnie zobaczyć i porównać zdjęcia z 1944 roku z dzisiejszymi, możesz skorzystać z narzędzia „porównaj mapy” na stronie Geoportal Na Mapie: https://geoportal-krajowy.pl. Tam również znajdziesz więcej informacji o projekcie na stronie: https://geoportal-krajowy.pl/historia-podkarpackich-lasow.

Ten interesujący filmik został wykonany przez firmę OnGeo.pl i SmallGIS na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Nie przegap okazji, aby poznać fascynującą historię Przemyśla!

źródło: youtube/ OnGeo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *