Malownicza nadwiślańska trasa rowerowa

Poruszanie się i podróżowanie rowerem to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, jako trening lub atrakcyjna forma rodzinnej wycieczki. Ciekawą propozycją jest z pewnością nadwiślańska trasa rowerowa, która została wytyczona wzdłuż biegu Wisły. Przekonaj się, czym wyróżnia się Wiślana Trasa Rowerowa. Już dziś zaplanuj wycieczkę po wiślanej trasie rowerowej!

WTR, czyli Wiślana Trasa Rowerowa

Trasy rowerowe to sprawdzone i bezpieczne miejsce do poruszania się, które niejednokrotnie prowadzą przez bardzo malownicze zakątki Polski. Jedną  ciekawszych tras jest z pewnością nadwiślańska trasa rowerowa, która prowadzi wzdłuż Wisły. Trasę rowerową na niektórych odcinkach zaplanowano po obu stronach Wisły, dzięki czemu można w pełni korzystać z uroków natury ożywionej i nieożywionej, ale nie tylko. W wielu miejscach trasa została poprowadzona na wałach przeciwpowodziowych, co pozwala uniknąć jazdy drogami publicznymi.

Należy podkreślić, że szlak rowerowy WTR został wykonany w pełni w niektórych województwach. W efekcie z trasy można skorzystać na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Obecnie środkowy odcinek nie posiada wytyczonego szlaku, dlatego na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego trasę należy zaplanować samodzielnie. Warto jednak poznać cenne wskazówki, aby uniknąć jazdy ruchliwymi drogami lub ścieżkami gorszej jakości. Dowiedz się, dlaczego zaplanować podróż Wiślaną Trasą Rowerową?

Skorzystaj z wiślanej trasy rowerowej!

Docelowo nadwiślańska trasa rowerowa ma mierzyć około 1200 – 1500 km szlaku. Warto tu podkreślić, że niektóre odcinki zostały poprowadzone po obu stronach rzeki. W efekcie droga rowerowa będzie pewnie znacznie dłuższa. Wspomniane rozwiązanie zostało zastosowane w województwie kujawsko-pomorskim oraz pomorskim. Uwagę zwraca dobre oznakowanie ścieżki rowerowej, jak i jakość nawierzchni na ukończonych fragmentach.

Dlaczego warto wybrać nadwiślańską trasę rowerową? To szlak, który ma prowadzić przez całą Polskę. Zachęca on do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z trasy mogą korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. To dokonała propozycja, aby zaplanować samodzielne wycieczki, w gronie przyjaciół lub rodziny. Dodatkowym atutem jest ilość atrakcyjnych miejsc do zwiedzania i poznania, które okalają Wiślaną Trasę Rowerową. Poznaj dokładnie szlak, jakim prowadzi nadwiślańska trasa rowerowa i już dziś zaplanuj wycieczkę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.