Analiza śmiertelnego wypadku w Krakowie przy moście Dębnickim – Renault Megane RS: Symulacja. – BITWY DROGOWE

Crashlab.pl – Analizy i rekonstrukcje zdarzeń drogowych

Crashlab.pl

Pointlab.pl – Pomiary i dokumentacje 3D
https://pointlab.pl/

W szóstym odcinku przedstawimy analizę wypadku drogowego zaistniałego w nocy z 14 na 15 lipca 2023 przy moście Dębnickim w Krakowie. W zdarzeniu drogowym uczestniczył pojazd Renault Megane RS. W tragicznym wypadku zginęły cztery osoby: kierowca oraz trzech pasażerów.

Odcinek zrealizowano na bazie dostępnych materiałów w internecie oraz przeprowadzonych oględzin na miejscu zdarzenia drogowego. Ze względu na brak dostępu do oficjalnej dokumentacji, przeprowadzona analiza oparta jest na bazie własnych ustaleń.

Kampania #1chwila została udostępniona na kanale „2 Cylindry – Zientar i Herman” pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=CulzrcHM82o

Reportaż z wypadku Ferrari 360 Modena w Warszawie, który miał miejsce w 2008 roku jest dostępny na stronie tvn24.pl zrealizowany przez magazyn „Czarno na białym” pod adresem:
https://tvn24.pl/polska/maciej-zientarski-wywiad-z-magazynem-czarno-na-bialym-tvn24-ra879884-2362224

Odcinek powstał przy współpracy z firmą PointLab, która organizuje profesjonalne szkolenia m.in. dla biegłych sądowych, rzeczoznawców samochodowych z zakresu dokumentacji 3D (fotogrametria). Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://pointlab.pl/uslugi/szkolenia/

Jeśli macie propozycje dotyczące kolejnych odcinków lub pomysły na tematy, które moglibyśmy wam przedstawić – dajcie znać w komentarzach.

Rozdziały:
0:00 Wprowadzenie
0:30 Intro
0:44 Miejsce zdarzenia drogowego
1:15 Analiza monitoringu
5:13 Oględziny miejsca zdarzenia
7:30 Symulacja przebiegu zdarzenia
12:00 Nielegalne wyścigi
13:10 Tragiczny wypadek Macieja Zientarskiego
14:25 Podsumowanie

źródło: youtube/ BITWY DROGOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *