ZALANA WARSZAWA! Obfite opady deszczu sparaliżowały stolicę | FAKT24.PL – FAKT24.PL

FAKT24.PL – ZALANA WARSZAWA! Obfite opady deszczu sparaliżowały stolicę | FAKT24.PL

Potworna ulewa w Warszawie! Wiele stołecznych ulic zostało zalanych. Samochody pływały na ulicach, ludzie brodzili po kostki w wodzie. Reporter Faktu zarejestrował to, co się działo na Powiślu po przejściu nawałnicy. W innych częściach miasta woda wdarła się też do części ministerialnych i policyjnych pomieszczeń. Zamknięto stację metra Ratusz Arsenał. Strażacy interweniowali kilkaset razy.

Najgorsza sytuacja jest na Bielanach, gdzie podtopione jest jedno z osiedli. Zalane są piwnice a ludzie nie mogą wejść do bloków z powodu wielkich rozlewisk. Zalanych jest też wiele ulic, w tym bardzo newralgicznych dla miasta, np. część Wisłostrady i fragmenty Żwirki i Wigury. Podtopiona jest Płochocińska, Trasa Łazienkowska, Obozowa i tunel przy ul. Złotej.

Fatalnie jest też na Powiślu i na Żoliborzu. Podtopione zostało też pomieszczenie dla osób zatrzymanych w Komendzie Stołecznej Policji. – Nikomu nic się nie stało. Jedna osoba zostanie przewieziono do innej jednostki. Czekamy na strażaków – mówi nam podkom. Piotr Świstak.

– W związku z przejściem frontu burzowego nad Warszawą zalane zostały między innymi pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska – dodał w poniedziałek PAP rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Subskrybuj kanał!
http://bit.ly/Fakt24SUB

źródło: FAKT24.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.