Przejdź do treści

Sopot | Plaża & Molo | Dji Avata | Lece w miasto™ [4k] – Lece w miasto

  Wcale niemało jest miejscowości w naszym kraju, które cieszą się dużym uznaniem, renomą i popularnością. Są takie miejsca, do których wraca się co rok, mimo tego, że znamy je już na pamięć. Wyśmienitym miastem na odbycie urlopu, wczasów czy też dłuższego weekendu, jest niewątpliwie Sopot, jedno z trzech miast (wraz z Gdynią i Gdańskiem) tworzących ponad milionową aglomerację zwaną Trójmiastem.

  Morze w tym miejscu jest stosunkowo ciepłe, gdyż z jednej strony ląd otoczony jest przez wzgórza morenowe, zaś od strony morza występuje, osłaniający Zatokę Gdańską, Półwysep Helski.

  Sopot jest wyjątkowym miastem, z piękną zielenią, ślicznymi kamieniczkami i zabytkowymi parkami. Szereg kawiarenek i restauracji urozmaicają turystom wolny czas. Piaszczyste, zadbane plaże, rozciągające się na szerokość 4,5 km, na których każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od pubów z zimnymi napojami po place zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie wodne czy wypożyczalnie sprzętu plażowo-wodnego, stanowią atrakcję dla każdego.

  To właśnie tu, w Sopocie, znajduje się największe w Europie molo liczące sobie 511,5 metrów długości, na którym spotkać można tłumy spacerujących ludzi, biorących udział w organizowanych tam festynach i zabawach. Molo w Sopocie tętni życiem przez cały letni sezon, tu ludzie gromadzą się, by miło spędzić czas, popatrzeć na krajobraz, a także korzystają z rozrywkowego trybu życia, bo takie niewątpliwe tu ono występuje.

  W Sopocie odbywa się również szereg masowych imprez kulturalno- rozrywkowych, na które przybywają tłumy z całej Polski i świata. Sopot Festiwal, Top Trendy, Festiwal Jedynki czy Sopot Film Festiwal to tylko niektóre z imprez ogólnopolskich, jakie tu są organizowane. Mistrzostwa sportowe to również tutaj nie nowość, organizowane są one bowiem w każdym sezonie – w żeglarstwie, windsurfingu czy triatlonie.

  Jak widać, w Sopocie jest wiele interesujących miejsc, a do jednego z nich należy też ulica Bohaterów Monte Cassino, czyli najsłynniejszy w kraju deptak, przy którym zlokalizowane są liczne puby i galerie, pojawiają się znienacka ludzie prezentujący swoje umiejętności oraz wystawy i sklepiki z upominkami.

  Można tu również podziwiać szereg zabytków, m.in. kościół Zbawiciela, wspomniana już ul. Bohaterów Monte Cassino, latarnia morska, Opera Leśna, w której organizowany jest największy w Polsce Sopot Festiwal, a także Krzywy Domek, cmentarz żydowski czy słynne dla wszystkich Polaków molo.

  Sopot to również miasto uzdrowiskowe. Ze względu na stale rosnącą liczbę turystów, wciąż powstają nowe, wielogwiazdkowe hotele i ośrodki wczasowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od zapotrzebowania i zasobności portfela.

  Nie brak również atrakcji sportowych, otóż znajduje się tu rewelacyjny Aquapark, miejsce rozrywki i zabawy dla całej rodziny.

  Sopot to miasto dla ludzi ceniących sobie zabawę i rozrywkę, dla których każda pora dnia i nocy jest dobra na spędzenie czasu wśród rozbawionych i roztańczonych ludzi. To miasto, dla których nuda, spokój i cisza to pojęcia obce i nieznane.

  ▸ Socialmedia:
  YouTube: http://www.youtube.com/c/lecewmiasto
  Facebook: http://www.facebook.com/lecewmiasto
  Website: http://www.lecewmiasto.pl

  ▸ Współpraca, licencje na materiały oraz zapytania biznesowe:
  ✉️ lecewmiasto@gmail.com

  00:00 Intro
  00:30 Sopot

  ▸Copyright © Lecewmiasto | All rights reserved |
  #Sopot #molo #avata

  źródło: youtube/ Lece w miasto

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *