Przejdź do treści

Morsowanie jednym z ulubionych aktywności na świeżym powietrzu Polaków. – naTemat.pl

  naTemat.pl – Morsowanie jednym z ulubionych aktywności na świeżym powietrzu Polaków.

  Morsowanie polega na zanurzeniu się albo pływaniu w zimnej wodzie po odpowiedniej rozgrzewce, najczęściej w czapce, rękawiczkach i stroju kąpielowym. Sezon rozpoczyna się zwykle na początku października, a kończy w kwietniu. Przekrój wiekowy morsów jest bardzo szeroki: od nastolatków po osoby będące od lat na emeryturze. Jak przekonują, morsowanie daje im nie tylko radość, ale i konkretne korzyści zdrowotne: mniej chorują, rzadko się przeziębiają, mają więcej energii i lepszą kondycję.

  Czym może skończyć się morsowanie bez przygotowania albo wbrew lekarskim przestrogom? Nasileniem choroby, szczególnie w przypadku osób z dolegliwościami kardiologicznymi, nadmierną utratą ciepłą w przypadku małych dzieci lub seniorów, nadmierną stymulacją hormonalną (nadczynność tarczycy) czy niebezpiecznym wzrostem ciśnienia lub tętna w przypadku chorych zmagających się z chorobami układu krwionośnego.
  To oznacza, że ekstremalna przygoda może zakończyć się fatalnie dla poszukiwaczy mocnych wrażeń nad zbiornikiem z lodowatą wodą. Dlatego morsowanie – owszem, ale nie dla wszystkich.

  Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/naTemat_subskrybuj

  źródło: naTemat.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *