Karol Nawrocki formalnie objął urząd prezydenta. Stało się to w chwili, gdy przed Zgromadzeniem Narodowym złożył w środę po godz. 10 uroczystą przysięgę. Zakończył ją słowami “Tak mi dopomóż Bóg”.
Właśnie zakończyło się zaprzysiężenie Karola Nawrockiego na prezydenta RP. Wygłasza on właśnie orędzie z mównicy w Sejmie. Jego kadencja potrwa pięć lat. Zastąpił on tym samym ustępującego z tego stanowiska po 10 latach Andrzeja Dudę.
Uroczystości rozpoczęły się od Zgromadzenia Narodowego zwołanego przez marszałka Szymona Hołownię. Następnie Nawrocki złożył uroczystą przysięgę.
Cały tekst: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2025-08-06/karol-nawrocki-nowym-prezydentem-zlozyl-uroczysta-przysiege/
Więcej informacji na: http://www.polsatnews.pl/
Polub nasz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/polsatnewspl
Polub nasz profil na Instagramie:
https://www.instagram.com/polsatnews.pl/
Polub nasz profil na X:
https://x.com/PolsatNewsPL
źródło: youtube/ polsatnews.pl





