Przejdź do treści

Jakie są największe atrakcje Indonezji?

  Indonezja to największy wyspiarski kraj na świecie, który obejmuje ponad 17 tysięcy wysp i 250 grup etnicznych. Jest to miejsce, gdzie żyją wyznawcy wszystkich największych religii świata i charakteryzujące się niezwykłą rozmaitością kulturową. Kraj ten skrywa różne cuda natury, między innymi wulkany, wodospady, lasy deszczowe, jaskinie, pola ryżowe, bezludne wysepki i puste plaże. Motto „Jedność w różnorodności” doskonale oddaje charakter Indonezji i sprawia, że chce się tu wracać. Jakie są największe atrakcje Indonezji?

  Wyspa Padar w Parku Komodo

  Podczas kilkudniowego rejsu po Parku Komodo warto udać się na piesze wędrówki po okolicznych wzniesieniach, aby z różnych perspektyw podziwiać urozmaicone wybrzeże rajskich wysp. Jedne z najpiękniejszych widoków na świecie można zobaczyć z punktu obserwacyjnego na wyspie Padar. Jest to dzika i odległa wyspa, broniona przez silne prądy z Oceanu Indyjskiego, co sprawia, że samo dotarcie na nią stanowi już nie lada przygodę. Na wyspie można podziwiać strome klify i zbocza wchodzące prosto do oceanu, kołujące nad głową orły morskie, wielkie zatoki z krystaliczną wodą i kilka plaż w zasięgu wzroku.

  Świątynia Borobudur

  Na Jawie znajduje się największa buddyjska świątynia świata. Kamienna konstrukcja, przypominająca schodkową piramidę ma wysokość 36 metrów, a bok u jej podstawy mierzy 123 metry. Jest to jedna z najpiękniejszych świątyń na świecie, która charakteryzuje się majestatycznymi stupami w kształcie dzwonu, zimnymi kamiennymi płaskorzeźbami i poważnymi posągami Buddy. Symbolizuje kosmos i ludzki umysł. Jest to także idealne miejsce do podziwiania spektakularnego wschodu słońca nad aktywnym wulkanem Merapi.

  Chcesz wybrać się na egzotyczne i luksusowe wakacje do Indonezji? Sprawdź ofertę biura DreamGo na https://dreamgo.pl/gdzie/indonezja

  Różowa plaża w archipelagu Komodo

  Kilkudniowa wycieczka po wyspach to przede wszystkim pełen relaks w rajskim otoczeniu. Te prawie niezamieszkałe tereny oferują wspaniałe, dziewicze plaże, które trudno znaleźć w dużych turystycznych kurortach. Warto zatrzymać się na bajecznie różowej Pink Beach w archipelagu Komodo. Plaża zawdzięcza swój kolor mikroskopijnym organizmom znanym jako otwornice, które wytwarzają czerwony pigment i żyją w małych muszlach. Po ich śmierci muszle są wyrzucane na brzeg i mieszają się z białym piaskiem, tworząc różowy kolor na całej linii brzegowej plaży.

  Smoki z Komodo

  Oczywistym punktem każdej wyprawy po Parku Komodo jest poszukiwanie ogromnych waranów. Największa populacja tych zwierząt żyjących na wolności zamieszkuje wyspy Komodo (około 1700) i Rinca (1300). Na wyspie Rinca istnieje większe prawdopodobieństwo spotkania waranów w ich naturalnym środowisku, ponieważ większość turystów wybiera się na Komodo, dzięki czemu na Rinca jest spokojniej. 

  Dorosłe osobniki tego endemicznego gatunku osiągają wagę około 90 kilogramów, a ich długość dochodzi nawet do trzech metrów. Warany są mięsożercami, polującymi z ukrycia na swoje ofiary. Ich celem są często szczury lub makatki, ale to bawoły stanowią dla nich prawdziwą ucztę. Indonezja jest jedynym krajem, gdzie te zwierzęta żyją na wolności.

  Jaskinia Jomblang i świątynia Tamblingan

  Otaczający półmrok, ogromna przestrzeń wokół, kamienny dach znajdujący się 50 metrów lub więcej nad głową i promienie słoneczne przedzierające się przez otwór w dachu — to Jaskinia Jomblang. Jest to część systemu jaskiń obejmującego całą Gunung Kidul. Widok jest niezwykle rzadki, ale jeszcze bardziej oszałamiający jest sposób dotarcia do tego miejsca. Jedyna droga to pozwolić, aby okoliczni mieszkańcy za pomocą lin opuścili cię z około 60-metrowego zbocza wprost przed wejście do ciemnej jaskini.

  Z kolei Tamblingan to niewielka, ale bardzo klimatyczna świątynia położona przy jeziorze zawdzięcza swoją unikalność położeniu — daleko od większości popularnych atrakcji, przez co niewiele osób o niej wie. Brak autokarów z turystami pozwala poczuć prawdziwego ducha Bali.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *