Jak powstaje mrożona pizza? POLSKA FABRYKA PIZZY Iglotex – Fabryki w Polsce

W tym odcinku zapraszamy Was do odkrycia kolejnej ciekawostki, chodzi o produkcji mrożonej pizzy z szynką i pieczarkami w fabryce Iglotex. Proces rozpoczyna się w piekarni, gdzie komputer precyzyjnie waży i miesza składniki ciasta. Następnie ciasto jest formowane, garowane i prasowane, a potem pieczone w specjalnym piecu.

Po wypieczeniu, spody pizzy są przygotowane do nałożenia sosu i dodatków. Na linii produkcyjnej nakładane są sos z przetartych pomidorów, zioła, mozzarella, pieczarki, cebula i szynka. Całość jest doprawiana ziołami i łączona za pomocą mgiełki wodnej.

Gotowe pizze są zamrażane w tunelu o temperaturze -33 stopnie Celsjusza, foliowane, detekowane pod kątem zanieczyszczeń metalowych i pakowane w kartony. Następnie trafiają do sklepowych zamrażarek, a potem do naszych domów.

To fascynujące, jak wiele procesów i technologii kryje się za tym popularnym daniem. Jeśli jesteście ciekawi, jak powstają inne przysmaki, koniecznie zobaczcie nasz kolejny odcinek o produkcji ciasteczek HIT!

Jeśli zainteresował Cię ten odcinek, nie przegap również odcinek z serii „Jak to jest zrobione: jedzenie” – o fascynującej produkcji ciasteczek HIT: https://www.youtube.com/watch?v=l9IoG0xiIKo

Inne odcinki z kanału Fabryki w Polsce:

https://www.youtube.com/watch?v=2DzlIJc_sGo
Skontaktuj się z nami a nagramy film dokumentalny o produkcji: 👇
➡️ Portal Fabryki w Polsce: https://fabrykiwpolsce.pl
➡️ Kontakt: piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl

źródło: youtube/ Fabryki w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *