Przejdź do treści

Znasz teksty Ekipy? Nowy wyścig na słowa i wodne wpadki z udziałem Kasi, Zuzi i Michała

    “Nie znasz tekstu, wpadasz do… wody!” – pod takim hasłem wystartowała nowa, niezwykle wesoła runda muzycznych zmagań przed nadchodzącym Festiwalem Ekipy. Było sporo śmiechu, nerwów, wciskania “grzybków” i spektakularnych upadków w sam środek chłodnego basenu.

    W najnowszym filmie członkowie i przyjaciele Ekipy zmierzyli się w teście znajomości swoich największych muzycznych hitów. Zasady były z pozoru proste: prowadzący odtwarzali fragment piosenki, a uczestnicy siedzący na specjalnych fotelach nad basenem musieli jak najszybciej wcisnąć grzybek i poprawnie dokończyć tekst. Stawka? Suchy ubiór i prestiż, a w finale również 400 złotych. Wystarczyła jednak najdrobniejsza pomyłka, “przekręcenie” jednego słowa lub zła kolejność, aby fotel bezlitośnie zrzucił delikwenta wprost do wody.

    Runda pierwsza: nerwy i potyczki w duetach

    Początkowe zmagania odbywały się w parach. Jako pierwsi zasiedli Michał i Pola. Pola wcisnęła grzybek jako pierwsza, ale ostatecznie zrezygnowała z odpowiedzi i jako pierwsza zaliczyła przymusową kąpiel, dając tym samym Michałowi awans do kolejnej rundy.

    Następnie naprzeciw siebie usiadły Kasia i Asia, które miały zmierzyć się z jednym z trudniejszych testów, mimo że dotyczył on jednych z najpopularniejszych utworów grupy. Asia szybko przejęła inicjatywę z piosenką Zygzak, jednak mała pomyłka (“złoty tłok”, zamiast “złote tłoki”) skończyła się dla niej chłodnym orzeźwieniem. Prowadzący zgodnie zauważyli, że stres towarzyszący zadaniu potrafi całkowicie wymazać z pamięci nawet najlepiej znane hity. Co ciekawe, jeden z nagrywanych utworów – należący do Bartosza Kubickiego – osiągnął już 16,5 miliona wyświetleń, co tylko dodawało presji.

    Kolejna zacięta rywalizacja miała miejsce pomiędzy Bartkiem a Zbychem. W tym starciu, Zbychu z charakterystyczną gracją (i rozmiarem rzędu 140 kg zmagającym się z niepozornym krzesłem z sieciówki), wylądował w wodzie natychmiast po udzieleniu błędnej odpowiedzi.

    Multivers: Najświeższe utwory oblewają uczestników

    W półfinale zadanie wchodziło na wyższy poziom trudności, obejmując piosenki z najnowszej płyty zespołu – “Multivers”. W tej części uczestnicy odpowiadali solo. Każdy najmniejszy błąd automatycznie wykluczał ich z dalszej zabawy i kończył się skokiem z krzesła w dół.

    Daniel zapytany o przedłużenie wersu, pomylił się śpiewając, że “zaprasza do Grecji” zamiast na ślub, co bezkompromisowo zakończyło się dla niego wodowaniem. Kasia z kolei świetnie poradziła sobie z fragmentem nawiązującym do Viníciusa Júniora, awansując bez problemu, z absolutnie suchymi włosami, jak to wcześniej zaplanowała i obiecała.

    Do wielkiego finału, na który wszyscy z niecierpliwością czekali, dotarli Hania, Zuzia, Kasia oraz Michał.

    Rapid Fire: Pełna gotowość i błyskawiczne reakcje

    W rundzie finałowej, znanej jako “Rapid fire”, obowiązywały nowe reguły. Wszyscy pretendenci ustawili się na krawędzi basenu, przygotowani by po usłyszeniu utworu błyskawicznie reagować. Wszelkie wahanie i błędy przy próbie odpowiedzi skutkowały brutalnym “pomaganiem” ze strony reszty zespołu poprzez wrzucenie nieszczęśnika w głębiny. Reszta finalistów, będąca nadal “na lądzie”, po czyimś upadku miała szansę przejąć zdobywanie cennego punktu.

    Runda zaczęła się mocno, gdy Michał zbyt pewny siebie spróbował uzupełnić luki w jednej z piosenek, ale kompletnie rozminął się z autentycznym tekstem. Reszta nie oszczędziła go ani trochę – wpadł prosto w toń. Emocje narastały z każdym kolejnym utworem: od miłosnych wersów, przez piosenki o “randkach z BMW”, na “włosach pełnych pasji” skończywszy.

    Na przedostatniej piosence wynik oscylował wokół remisu między Hanią a Michałem. Decydujące starcie należało do Hani, która poprawnie zacytowała słowa ostatniego radosnego kawałka o weekendzie z ekipą i restauracji, zostając niekwestionowaną zwyciężczynią muzycznej rywalizacji. Wygrana wiązała się nie tylko z dumą, ale również obiecaną sumą pieniędzy – równe 400 złotych trafiło prosto w jej ręce.

    Samo nagranie, przepełnione świetnym humorem zespołu i śmiesznymi upadkami to niewątpliwie preludium przed Festiwalem Ekipy, który odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie w okolicach 6 czerwca. Jeśli chłopaki poćwiczą teksty, widownia na pewno nie będzie zawiedziona!

    #autopromocja

    📌 Zapraszamy na Festiwal Ekipy!!!
    https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/ekipa-festiwal

    📀 Posłuchaj płyty Ekipy – Multiverse: https://ekipa.bfan.link/multiverse-album

    W filmie wzięli udział:

    Fusialka: https://www.instagram.com/fusialka/
    Julita: https://www.instagram.com/julitarozalska/
    Hania: https://www.instagram.com/hi_hania/
    Wiktoria: https://www.instagram.com/wiktorianiekalo/
    Zuza: https://www.instagram.com/zuzia_ciszewska/
    Asia: https://www.instagram.com/asiamarcinik/
    Pola: https://www.instagram.com/pola.slopecka/
    Marta: https://www.instagram.com/marta.err/

    Świeży: https://www.instagram.com/swiezy_bartek/
    Bartek K: https://www.instagram.com/bartekkubicki/
    Daniel: https://www.instagram.com/dkoszczuk/
    Zbychu: https://www.instagram.com/zbychu_krol/
    Kuba Jurek: https://www.instagram.com/jakub_jurekk/
    Michał Popiołek: https://www.instagram.com/kuzynmichu/

    Szczególne podziękowania dla In Balance, Novotel Kraków City West, za udostępnienie basenu do nagrania odcinka 🙂

    źródło: youtube/ EKIPA

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *