Jakie szklanki do kawy wybrać?

Jakie szklanki do kawy wybrać?

Każda kawa wymaga odpowiedniej ramki – rodzaj pojemnika, w którym ma być serwowana zależy od konkretnego typu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż w wybranym naczyniu napój potrafi utrzymać odpowiednią temperaturę i dźwięk. Nie można zapomnieć o praktyczności, jaką jest wygoda picia napoju. Szklanki do kawy są idealne do serwowania cappuccino lub kawy mrożonej. Eleganckie i profilowane okulary są wygodne w użytkowaniu i pozwalają podziwiać subtelne kolory, które mieszają się ze sobą. Dzięki kieliszkom do kawy można z łatwością zaserwować pyszną Kawę Mokkę, która nie tylko zapewnia wspaniałe smaki, ale również hipnotyzuje przez powolne i pospieszne przenikanie warstw gorącej czekolady, aromatycznej gorącej kawa mleczna.

Znajdź swoje wymarzone szklanki do kawy tutaj: kawawbiurze.pl/jakie-szklanki-do-kawy/

Szklanki do kawy latte

Latte to jedna z kaw, które nie dość, że wyśmienicie smakują to również pięknie wyglądają. Ułożone na sobie warstwy espresso, mleka i pianki świadczą o wyjątkowym charakterze tego napoju, przenikające się warstwy mogą zahipnotyzować. Ponadto wiele z nich zwęża się w kierunku stworzenia jeszcze lepszego efektu wizualnego, a wygodne ucho pomaga zapobiegać poparzeniom. Pojemność kieliszków do latte zaczyna się od około. 200 mililitrów i może osiągnąć 400 mililitrów. Ze względu na objętość i charakter napoju szklanki do kawy latte są wysokie.

Filiżanki do cappuccino

Filiżanki do cappuccino są zazwyczaj mniejsze niż szklanki do latte, chociaż oba są wykonane z tych samych składników. Filiżanki do cappuccino są szczególnie niższe, a kawa z tego napoju miesza się natychmiast i nie nakłada warstw jak w przypadku latte. Wspólną cechą latte i cappuccino jest obfita mleczna pianka. Podziwianie piany jest oczywiście znacznie łatwiejszym kubkiem ze szkła, ale nie jest to konieczność. Dołączony do filiżanki spodek ułatwi serwis kawowy.

Jakie kupić szklanki do kawy latte macchiato?

Latte macchiato, to doskonały napój na popołudnie i na wieczór. Espresso w połączeniu z dużą ilością mleka traci pobudzającą moc, dzięki czemu ten aksamitny napój i lekka pianka jak piórko może być o każdej porze dnia. Latte ma być kremowe i gęste, więc podaje się je w wysokich szklankach, zwykle z długą łyżką do wymieszania. Szklanki do latte machciato sięgają od 12-13 cm nawet do 15 cm wysokości. Te pierwsze są idealne do serwowania caffè latte, czyli espresso zmieszanego z mlekiem i zwieńczone delikatną pianką. Większe szklanki idealnie nadają się do latte macchiato, co po włosku oznacza „plamione mleko”.

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.